Star Wars, Alan Silvestri i koncerty v Lucerně – to je PFO v roce 2017

24. 7. 2017 Článek napsal: Honza Gažko

V posledních měsících zažívají čeští fanoušci filmové hudby opravdové žně. Po druhém koncertu Hanse Zimmera a oceněním prestižním Křišťálovým glóbem za přínos světové kinematografii hollywoodskému skladateli Jamesi Newton Howardovi se můžeme těšit na další nálož skvělých akcí. V tomto článku se zaměřím plánované koncerty asi nejznámějšího českého tělesa specializující se na soundtracky – Pražský Filmový Orchestr.

První velkou akci plánuje produkce orchestru již na konec září, přesněji na 30. září 2017 od 19 hodin do pražského Kongresového centra. Na koncertu se nám v uceleném programu představí hudba Alana Silvestriho, newyorského skladatele, dirigenta a vášnivého vinaře, který má na svém kontě sedmdesát soundtracků a je držitelem dvou oscarových nominací. Na programu se objeví tituly jako Van Helsing, Contact, Cast Away (Trosečník), Beowulf nebo Mouse Hunt (Hon na myš). A protože je Alan Silvestri známý především hudbou ke Kapitánu Amerika (Captain America), Avengers a hlavně doprovodem k Forrestu Gumpovi či trilogii Návrat do budoucnosti (Back to the Future I-III), nebudou ani tyto suity chybět. Doplním ještě Soudce Dredda (Judge Dredd) nebo G.I.Joe. Vstupenky na tento koncert zde.

Pro fanoušky Star Wars bude těsně před premiérou osmého dílu (The Last Jedi), 9. prosince 2017, uvedena opět v Kongresovém centru v Praze speciální pocta této kulturní legendě. Hudba Johna Williamse nás provede všemi díly, od těch nejstarších až po sedmou epizodu z roku 2015. V tomto případě nesmí chybět ani sbor a jeho sólisti. Lístky do hudební galaxie zde.

Kdo ale nebude chtít čekat, může dostat menší ochutnávku na velkém koncertu v Lucerně. 11. listopadu se kromě Star Wars objeví oblíbená dlouhá suita z prvního Pána Prstenů skladatele Howarda Shoreho. Následovat budou také skladby z Beowulfa již zmiňovaného Alana Silvestriho, Stargate (Hvězdná brána) Davida Arnolda nebo Hellboy a třeba také I, Robot (Já robot), které má na svědomí Marco Beltrami. Toto je jen malá ochutnávka toho, co nás na výročním koncertě čeká.

A jako třešničku na dortu si Pražský Filmový Orchestr pro své fanoušky připravil vánoční dárek v podobě koncertu na přání. Zde si můžete navolit to, co byste chtěli slyšet. Uzávěrka hlasování je 3. prosince, ať to taky stihnou nazkoušet. Koncert bude o 14 dnů později, 17. prosince od 20 hodin v kině Lucerna v Praze.

U tohoto článku není možné diskutovat.