Soundtrack z nové bondovky Skyfall v Praze – přijede i Adele?

31. 10. 2012 Článek napsal: Honza Gažko

Nejlepší a nejznámější písně a skladby z padesátileté historie filmů o Jamesi Bondovi zazní v pražském kině Premiere Cinemas v Hostivaři. V podání filharmoniků města Prahy a sólistů Jakuba Hübnera a Alžběty Kolečkářové pod vedením dirigenta Nica Raineho tak proletíme hudební historii agenta 007.

Na moderovaném koncertu zazní titulní píseň z nejnovější bondovky Skyfall, kterou v originále nazpívala zpěvačka Adele. Dále pořadatelé slibují titulní songy z Casino Royale (You Know My Name od Chrise Cornella) nebo Golden Eye, skladbu, kterou napsali Bono a The Edge z U2 a nazpívala Tina Turner. A nejen to.

James Bond to je také především hudba z pera skladatele Johna Barryho, který agentovi Jejího veličenstva dodal rytmus a spolu s Monty Normanem vytvořili jeden z nejznámějších hudebních motivů v dějinách filmu (ano ten kytarový motiv). John Barry skládal hudbu k většině bondovek a to až do devadesátých let, kdy jeho otěže převzal skladatel David Arnold, jehož inovativní styl dodal soundtrackům moderní kabát. Zítřek nikdy neumírá nebo Jeden svět nestačí patří mezi špičku moderní akční filmové hudby.

Organizátoři tedy slibují kombinaci zpívaných písní a orchestrálních skladeb, které doprovodí upravené projekce na filmové plátno.

Koncert proběhne v sobotu 17. listopadu 2012 od 19.00 v Praze Hostivaři a je součástí festivalu Film Music Prague 2012. Nahrazuje tak původně plánovanou akci Disney in Concert, kterou byli organizátoři nuceni z technických důvodů zrušit. Další části festivalu ovšem proběhnou podle plánu (páteční Dance for Help a nedělní galakoncert v Rudolfinu Concert for Help).

„James Bond Concert je součástí benefičního festivalu Film music Prague, jehož výtěžek bude věnován vybranému českému vědeckému zařízení, zabývajícímu se vývojem léku proti rakovině a jiným zákeřným nemocem. Cílem akce je zprostředkovat veřejnosti nezapomenutelný kulturní zážitek, a pomoci tímto v boji proti nejhorším celosvětovým nemocem.“ Uvádí oficiální web. Vstupenky jsou k dispozici za 350 Kč ZDE.

U tohoto článku není možné diskutovat.