Soundtrack k trilogii Jan Hus od Michaela Kocába

21. 5. 2015 Článek napsal: Honza Gažko

Zpěvák a hudebník Michael Kocáb je známý především jako frontman Pražského výběru. Ovšem neméně známý je také jako skladatel scénické a filmové hudby. Spolupracoval s takovými režiséry jako byli Věra Chytilová, Jiří Krejčík nebo Juraj Herz. Za soundtrack k dramatu Král sokolů byl v roce 2004 oceněn Českou filmovou a televizní akademií Českým lvem. O jedenáct let později se Kocáb vrací k filmové hudbě s televizní adaptací Jana Husa pod režijní taktovkou Jiřího Svobody.

Kocáb složil pro tři díly přes 80 minut orchestrální hudby, přes 20 minut studiové hudby, kterou doprovází různé zvukové efekty, kytarové rify (ano, Jan Hus a elektrická kytara), sóla na violu a některé ne zcela běžné samply pro tento filmový žánr.

Zde naleznete necelých osm minut soundtracku, který nabízí web ČT. Pod ukázkou je navíc krátké video se skladatelem Kocábem.

Na soundtracku se spolu s Michaelem Kocábem podíleli zpěváci Matěj Ruppert a Iva Bittová, kteří nazpívali některé vokály a písně pro film.

Hudba byla nahrána ve studiu České televize pod vedením Jana Kučery, Epoque Orchestra a Dětského Kühnova sboru.

Minisérie Jan Hus bude prvně odvysílán v premiéře na České televizi ve 20 hodin v pátek 29. května. Následující dva díly o víkendu 30. a 31. května ve stejných časech.

Kategorie: Aktuality,Média
Znaky:

U tohoto článku není možné diskutovat.