Skladatel hudby k Harry Potterovi hostem festivalu Film Music Prague 2012

5. 10. 2012 Článek napsal: Honza Gažko

Festival filmové hudby Film Music Prague 2012 se rozrostl o dalšího významného hosta. Dvojici hollywoodských filmových skladatelů Gabriela Yareda (Oscar za Anglického pacienta) a Ilana Eshkeriho (Hvězdný prach, Hannibal – Zrození) doplní britský skladatel Nicholas Hooper – autor soundtracků ke dvěma dílům potterovské ságy.

Nicholas Hooper je dlouholetý spolupracovník režiséra Davida Yatese, který ho přivedl k filmům o Harry Potterovi. U dílu Harry Potter a Fénixův řád si Hooper odbyl svoji skladatelskou premiéru na poli celovečerních filmů. Spolupráce s režisérem Yatesem pokračovala také u následujícího filmu Harry Potter a Princ dvojí krve. Přestože byl Hooper u finálního dvojdílu Harry Potter a Relikvie smrti nahrazen francouzským skladatelem Alexandre Desplatem, jeho hudební přínos k „potterům“ je nepřehlédnutelná. Nicholas Hooper skládal hudbu také k několika televizním seriálů a filmům, například ke State of Play nebo The Way We Live Now.

Kdo navštíví plánovaný koncert Concert for Help konaný v pražském Rudolfinu 18. listopadu, bude se moci s Nicholasem Hooperem nejen setkat, ale také si poslechnout některé jeho skladby, které napsal pro Fénixův řád. Konkrétně se bude jednat o skladby Flight of the Order of the Phoenix, Journey to the Hogwarts, Fireworks. O den dříve se s Hooperem uskuteční panelová diskuze o filmové hudbě (detaily se objeví pravděpodobně těsně před akcí).

Součástí festivalu Film Music Prague 2012 bude také koncert Disney in Concert (17. listopadu 2012) se skladbami ze slavných filmů studia Walta Disneyho a o den dříve, 16. listopadu, speciální ples Dance for Help, kterého se zúčastní mimo jiné čeští skladatelé filmové hudby – Aleš Březina, Varhan Orchestrovič Bauer nebo Petr Hapka. Film Music Prague 2012 svůj výtěžek věnuje na výzkum a tvorbu léku proti rakovině.

Vstupenky k dispozici stále jsou, takže neváhejte. Více na Ticketstream a na concert.forhelp.cz.

UPDATE: AKCE DISNEY IN CONCERT BYLA BOHUŽEL POŘADATELEM ZRUŠENA.

Comments

1 komentář na “Skladatel hudby k Harry Potterovi hostem festivalu Film Music Prague 2012”