Pocta Williamsovi a Hornerovi od PFO na velkém koncertu v Praze

5. 5. 2016 Článek napsal: Honza Gažko

Ani letos nemůže chybět tradiční velký koncert Pražského filmového orchestru (PFO), který završuje již jedenáctou sezónu tohoto asi největšího tělesa specializujícího se na soundtracky naživo. Oscarové hity Titanic, Star Wars nebo Avatar. Nejen tyto světoznámé hudební suity zazní na koncertu 21. května od 19 hodin v Kongresovém centru na pražském Vyšehradě.

Na programu nebudou chybět další oblíbené skladby z filmů Apollo 13, Statečné srdce, Star Trek nebo ze spielbergova Jurského parku. Jako třešničkou na dortu bude suita z oblíbeného spektáklu režiséra Emmericha Den nezávislosti. Kompletní hudbu k filmu složil David Arnold. Nasazení této skladby do programu koncertu je více než příznačné. O měsíc později totiž do světových kin vtrhne volné pokračování tohoto hitu s podtitulem Nový útok (soundtrack ale dělá Harald Kloser a Thomas Wanker).

Koncert bude jako tradičně pod taktovkou dirigenta Jiřího Korynty a jeho ansámbl doplní sbor Pražských pěvců a Dětského pěveckého sboru Paleček pod vedením sbormistrů Stanislava Mistra a Šárky Mistrové. V suitě z velkofilmu Titanic režiséra Camerona přivítáme také sopranistku Barboru Řeháčkovou.

Vstupenky jsou stále ještě k dispozici a to buď tradičně u manažerky orchestru paní Zdeňky Koryntové na telefonních číslech 731172038 a 605218387 nebo prostřednictvím rezervačního formuláře.

A jestli si myslíte, že tímto má PFO svoji jarní část koncertů vyčerpanou, tak se pletete. O víkendu 25.-26. června bude orchestr zahajovat druhý ročník festivalu Prague Metronome Festival.

„Symbolické zvolání „Bang Zoom! Up to the Moon!“, skrývá naše vystoupení a to nabídne speciální program věnovaný ryze hudebně-filmovému žánru sci-fi, Měsíce, setkání s cizí civilizací, bytostmi, jejich příletu a pobytu na planetě Zemi apod. Zkrátka vás čeká malý filmový výlet za hranici zemské atmosféry!“, uvádí tisková zpráva.

Na programu zazní hvězdná hudba z filmů E.T., Star Wars, Star Trek, Battlestar Galactica nebo Back to the Future 3. Bude toho samozřejmě mnohem víc. Vstupenky jsou k dostání v síti TicketPro.

Horst Fuchs by ale přidal ještě něco navíc! Na podzim 2016 PFO totiž připravuje další řadu koncertů. Oblíbeného Pána prstenů, speciální koncert v Kutné Hoře nebo v kině Lucerna a řadu dalších. Sledujte pfo.cz.

U tohoto článku není možné diskutovat.