Ohlédnutí za Oscary 2019 – nejlepší hudba a píseň

3. 3. 2019 Článek napsal: Honza Gažko

Filmový Oscar zná opět několik desítek svých nových majitelů. Letos, respektive v hodnotícím roce 2018, došlo k několika zvláštním výstřelkům, které začaly úvahami o vyhlášení nejoblíbenějšího filmu ve stylu divácké ceny, dlouhodobé spekulace o moderátorech, které vyvrcholily tím, že nakonec hlavní moderátor nebyl a asi nejbizarnější nápad měl teprve přijít. Organizátoři byli odhodláni předávat některé kategorie v reklamní pauze. Nakonec k tomu naštěstí nedošlo a tak i nejlepší kamera byla předána v přímém přenosu a nedošlo tak ke štěpení na důležité a nedůležité filmové profese.

Hudebním kategoriím letos bezesporu dominoval očekávaný duet k hitu A Star is Born v podání Lady Gaga a Bradleyho Coopera. Tento herecký pár naprosto zaslouženě okouzlil diváky a píseň Shallow byla zvolena jako nejlepší filmový song.

V kategorii nejlepší původní filmová hudba k žádnému otřesu nedošlo. Pokud tedy pomineme alespoň „nenominování“ velice dobře hodnoceného a Zlatým glóbem oceněného soundtracku skladatele Justina Hurwitze k dramatu First Man (První člověk). Zlatou sošku Oscara si nakonec odnesl švédský hudebník a skladatel Ludwig Göransson za film Black Panther (Černý Panter).

Na závěr je potřeba také zmínit filmového skladatele Johna Ottmana, který je mimo jiné velmi kvalitní střihač. Tento americký tvůrce je dost známý spoluprací s režisérem Bryanem Singerem. A právě se Singerem spolupracoval na megaúspěšné Bohemian Rhapsody. Za tento film získal Ottman Oscara a to zcela po právu.

Nejlepší hudba
Ludwig Göransson (Black Panther)
Terence Blanchard (BlacKkKlansman)
Nicholas Britell (If Beale Street Could Talk)
Alexandre Desplat (Isle of Dogs)
Marc Shaiman (Mary Poppins Returns)

Nejlepší píseň
A Star Is Born (Shallow)
Black Panther (All The Stars)
Mary Poppins Returns (The Place Where Lost Things Go)
RBG (I’ll Fight)
The Ballad of Buster Scruggs (When A Cowboy Trades His Spurs For Wings)

Kompletní výsledky naleznete zde.

Kategorie: Aktuality,Ceny

U tohoto článku není možné diskutovat.