Nová nálož kvalitní filmové hudby – Pražský Filmový Orchestr vrací úder

17. 6. 2018 Článek napsal: Honza Gažko

Pražský Filmový Orchestr, nejstarší český a slovenský orchestr specializující se na filmovou hudbu, nezahálí a vyrukoval s várkou dalších koncertů pro novou sezónu.

Orchestr se sice ještě vzpamatovává z vyplavené akce o minulém víkendu pořádaný Prahou 5. Koncerty pod širým nebem si totiž počasí nevybírá a tak po silné průtrži mračen byli organizátoři nuceni koncert přesunout až na první polovinu září. Konkrétně na sobotu 8. září, v Kinského zahradě v Praze, opět pod záštitou radnice, opět s nabitým programem. A co je pro mnohé pozitivní – stále zdarma. Takže pokud budete chtít strávit příjemné odpoledne s rodinou a kvalitní hudbou, víte kam vyrazit. Navíc pomůžete samotnému PFO, ať už jen svojí účastí nebo zakoupením vstupenek na další koncerty. Ono mokré nástroje a techniku je potřeba z něčeho zaplatit, žejo…

Více informací o Open Air Koncertu zdarma naleznete zde.

Na programu koncertu budou hity jako Star Wars, Gladiátor, Fantomas, Harry Potter, Pearl Harbor a nebo česká klasika, která se jen tak běžně nehraje – Jak dostat tatínka do polepšovny. Jako bonus se můžeme těšit na Inception nebo Piráty z Karibiku a Mission: Impossible.

A tady je už slibovaná přehlídka plánovaných koncertů pro další sezónu.

Koncert filmové hudby DATUM: 30.09.2018 od 19.30 MÍSTO: Kino Lucerna Praha

V ideálním prostředí – nejznámějším českém kině Lucerna v centru Prahy zahraje PFO oblíbenou Lásku nebeskou, Posledního mohykána nebo Bláznivý příběh Robina Hooda. Chybět nebude Fantom opery, Vetřelec vs. Predátor nebo dobrodružný Ostrov pokladů.
Detaily o koncertu a vstupenky jsou zde.

Pop Symphony Orchestra DATUM: 13.10.2018 od 20.00 MÍSTO: KC Babylon Brno

V moravské metropoli pro změnu PFO vystoupí ve své upravené verzi jako Pop Symphony Orchestra jako doprovod pro galavečer taneční soutěže European Tournament for Dancing Students. „V repertoáru PSO, který se díky aranžérskému umu našeho dvorního aranžéra Radima Linharta, neustále rozšiřuje najdeme například téma z Harryho Pottera či Pána Prstenů v rytmu waltzu, Piráti z Karibiku jako tango, Mission: Impossible či Sedm statečných jako sambu a mnohé další.“ Pokud nevíte jak zní Piráti z Karibiku jako tango (!) doražte do Brna. Vstupenky tady.

Koncert filmové hudby DATUM: 3.11.2018 od 19.00 MÍSTO: Sál Martinů – HAMU

Tento koncert bude opravdu nadupaný hity. Myslím, že výčet mluví za vše: Kontakt, Schindlerův seznam, Kung-Fu Panda, Poslední Mohykán, Vykoupení z věznice Shawshank, West Side Story, Ben Hur nebo třeba Mickey Mouse. Vstupenky můžete rezervovat přímo zde.

Vánoce v Lucerně! DATUM: 02.12.2018 od 19.00 MÍSTO: Lucerna Praha – Velký sál

Tenhle koncert bývá vždycky beznadějně vyprodaný a pomyslným vrcholem sezóny. V předvánočním čase si určitě každý rád poslechne pecky typu Sám doma, Polární express, Shreka, Střihorukého Edwarda nebo Petera Pana. Orchestr nastoupí do Lucerny podpořený sbory v podání Canti di Praga. I když je času ještě dost, vstupenky jsou už v prodeji. Takže vybírejte nejlepší místa -> Tady.

U tohoto článku není možné diskutovat.