James Horner, skladatel Titanicu a Avatara, tragicky zahynul při havárii letadla

23. 6. 2015 Článek napsal: Honza Gažko

Dnešní ráno celý filmový svět zasáhla informace o tragické smrti hollywoodského skladatele Jamese Hornera, autora stovek soundtracků, mezi kterými mnohé patří mezi klenoty světové kinematografie. Jejich výčet mluví za vše: Titanic, Avatar, Statečné srdce, Apollo 13, Čistá duše, Dokonalá bouře, Vetřelci, Troja, Zámotek, Star Trek II: Khanův hněv a spousta dalších. Horner za svoji kariéru obdržel dva Oscary a to za nejlepší píseň a nejlepší hudbu za film Titanic. Získal také řadu dalších ocenění, ať už dva Zlaté glóby, Grammy nebo BAFTA.

James Horner se zasloužil o to, že svojí hudbou oslovil velké množství fanoušků a přivedl je k filmové hudbě a zařadil se mezi legendy typu John Williams, Alfred Newman nebo Jerry Goldsmith a Ennio Morricone.

Letos James Horner představil Titanic Live, projekci filmu Titanic s živým hudebním doprovodem. Tato show se nedávno představila i v Praze.

Horner měl rozpracováno několik velkých projektů, ze kterých bylo nejzásadnější pokračování Avatara režiséra Jamese Camerona. V tuto chvíli je předčasné, kdo Jamese Hornera nahradí, ale jedno je jisté. Hornerův rukopis je nenahraditelný.

Skladatelovi byla osudná jeho vášeň pro létání. V pondělí 22. června pilotoval své jednomístné letadlo a z dosud neznámých příčin havarovalo. Američtí vyšetřovatelé zatím oficiálně nepotvrdili totožnost pilota, ale letadlo bylo registrováno právě na Jamese Hornera. Hornerovi bylo 61 let.

Mistře, sbohem.

Kategorie: Aktuality,Bleskovky
Znaky:

U tohoto článku není možné diskutovat.