Indiana Jones a Piráti z Karibiku míří na turné po Česku

31. 3. 2016 Článek napsal: Honza Gažko

Jarní sezóna koncertů filmové hudby se nám pomalu rozjíždí a duben bude opravdu nabitý výživnými akcemi po celém Česku. Mladý orchestr Filmová filharmonie (zkráceně FILMharmonie) odehraje celkem tři koncerty plné dobrodružné filmové muziky od těch nejznámějších hollywoodských skladatelů.

Program koncertů je opravdu výživný. Ať už se jedná o kultovní Piráty z Karibiku (Klaus Badelt), ještě kultovnějšího Indianu Jonese (John Williams) nebo Gladiátora a Posledního Samuraje (oba soundtracky má na svědomí Hans Zimmer). Tyto klasiky doplní suity z filmů Mumie a Legenda o Mulan skladatele Jerryho Goldsmithe; Vertical Limit, jehož monumentální hudbu složil James Newton Howard a Robin Hood: Král zbojníků (Michael Kamen).

Dramaturgie koncertu nezapomněla na v loni zesnulého skladatele Jamese Hornera, kterého připomene suitou ze Zorra: Tajemná tvář. A třešničkou na pomyslném dortu budou skladby z jedněch z nejznámějších a nejoblíbenějších soundtracků „ever“: Poslední Mohykán (Trevor Jones) a Barbar Conan (Basil Poledouris).

Orchestr FILMharmonie tvoří osmdesát mladých profesionálních hráčů – studenti a absolventi středních a vysokých hudebních škol. Neopomenutelnou ikonou je postava výstředního šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho, který mimo FILMharmonii hostuje v několika dalších orchestrech a vyučuje na Pražské konzervatoři.

FILMharmonie také úzce spolupracuje s hudebním festivalem Film Music Prague, o kterém jsem psal například zde.

Vstupenky na koncerty v Praze, Olomouci a Hradci Králové jsou v prodeji prostřednictvím sítě Ticketpro  a to od velmi příjemných 299 CZK.

VSTUPENKY 8. dubna 2016 – Olomouc, sál Reduta
VSTUPENKY 10. dubna 2016 – Hradec Králové, sál FHK
VSTUPENKY 12. dubna 2016 – Praha, Rudolfinum

Aktuální informace o FILMharmonii naleznete na oficiálním webu www.filmharmonie.cz

A takhle se FILMharmonie vyřádila na únorovém koncertu James Horner Tribute.

U tohoto článku není možné diskutovat.