Slavná sci-fi na jedinečném koncertu Filmharmonie

24. 9. 2017 Článek napsal: Honza Gažko

Po úspěšných koncertech soundtracků z westernů a dobrodružných filmů přichází Filmová filharmonie s dalším tematickým programem na podzimní čas. Tentokrát si dramaturgie orchestru připravila vděčné téma, které nikdy neomrzí – SCI-FI. V sobotu 14. října 2017 si tedy rezervujte večer (od 19.30) a naplánujte cestu do pražského Rudolfina, bude to stát za to.

Zbrusu nový program bude sestaven z hudby filmů světových rozměrů. Těšit se můžeme na Star Trek (Jerry Goldsmith, James Horner), Star Wars (John Williams) nebo Matrix (Don Davis), který shodou okolností v těchto týdnech zažívá své obnovené promítání v rámci Projektu 100. Tuto „svatou“ sci-fi trojici doplní další klasiky od skladatelů Jerryho Goldsmithe Vetřelec (Alien) nebo Jamese Newton Howarda Znamení (Signs).

A nezůstaneme jen u těchto titulů, které jsou samozřejmě velkým tahákem. Další skladby na programu budou přibývat.

Osmdesátičlenný orchestr složený především ze studentů středních a vysokých hudebních škol ale také z profesionálních hráčů povede šéfdirigent Chuhei Iwasaki. „S naším dirigentem je příprava každého koncertu radost a jsme rádi za jeho nadšení při dirigování, které on sám přirovnává k řízení superrychlého, luxusního auta,“ říká manažerka orchestru Aneta Hastíková. Zmiňuje tak dokument, jenž byl o orchestru Filmová filharmonie natočen na koncertě Pocta Jamesi Hornerovi v rámci festivalu Film Music Prague (psal jsem zde).

Zde musím potvrdit, že sledovat energetické dirigování Chuheie Iwasakiho je opravdu zážitek a je vidět, že ho hudba totálně pohltí.

Doplním ještě, že orchestr bude po celou dobu doprovázet smíšený pěvecký sbor.

Vstupenky na koncert jsou ještě k dispozici, ale vzhledem k tomu, že se akce kvapem blíží, tak rychle ubývají. Objednávat můžete přes prověřenou prodejní síť TicketPro a to přímo zde. Ceny jsou od 500 korun, což je vzhledem ke skvělé akustice Rudolfina výborný start.

U tohoto článku není možné diskutovat.