Hudební festival vzdá hold filmové hudbě skladatele Harryho Pottera

19. 5. 2014 Článek napsal: Honza Gažko

Osobní účastí skladatele Patricka Doylea bude poctěn podzimní festival Film Music Prague. Po již avizovaném Elliotovi Goldenthalovi, držiteli Oscara za hudbu k životopisnému filmu Frida se Salmou Hayek v hlavní roli, se tak seznam hollywoodských tvůrců začíná rozšiřovat.

Jméno Patrick Doyle je známé fanouškům především díky jeho hudbě k filmům Harry Potter a Ohnivý pohár, Eragon, Zrození Planety opic, Thor nebo z poslední doby Jack Ryan: V utajení. V hudebních kruzích je vysoce hodnocená hudba k filmu režiséra Roberta Altmana Gosford Park nebo častá spolupráce s dalším britským režisérem (a hercem) Kennethem Branaghem na jeho přepisech Shakespearových her pro filmové plátno. Podkreslil tak filmy Jindřich V., Mnoho povyku pro nic, Hamlet nebo Marná lásky snaha.

Skladatelova filmografie aktuálně čítá kolem 60ti soundtracků a tím to nekončí. V produkci jsou další filmy, ke kterým bude skládat hudbu.
Patrick Doyle byl dvakrát nominován na Oscara za filmy Rozum a cit a již zmiňovaného Hamleta.

Účast skladatele organizátoři potvrdili na svých facebookových stránkách. Jestli se Patrick Doyle bude účastnit dalších doprovodných akcí kromě hlavního koncertu v pražském Rudolfinu není zatím jisté. Festival se uskuteční v termínu 24. – 26. září 2014 a jeho účastí podpoříte také boj proti rakovině.

Více informací o akci Film Music Prague 2014 jsem psal tady.

U tohoto článku není možné diskutovat.