Hans Zimmer Live on Tour 2016 v Praze – vstupenky a důležité informace

9. 11. 2015 Článek napsal: Honza Gažko

O tom, že jeden z největších skladatelů současné filmové hudby, Hans Zimmer přijede v květnu příštího roku do Prahy a vystoupí v O2 aréně, už asi víte. Ale kdyby to náhodou někdo nevěděl, tak už to teď ví. Bude se jednat o jeho první světové turné, kde zazní to nejlepší a nejznámější, co za svoji téměř třicetiletou kariéru vytvořil.

Hans Zimmer Live on Tour bude velká evropská série koncertů, na kterých skladatel vystoupí společně se svým rozsáhlým bandem. V sobotu 7. května, v Praze, v O2 aérně, doprovázený šedesátičlenným Českým národním symfonickým orchestrem a sborem. Vstupenky jsou od dnešního dne k dispozici v předprodeji pro zákazníky O2. Ceny se pohybují od 1290 do 4990 korun a objednávat můžete zde. Klasický předprodej začne ve středu 10/11. (Dejte si pozor na některé podvodné stránky překupníků! Správné jsou jen ty z Ticketportalu přes pořadatelskou agenturu JVS Group.)

Zimmer, který pochází z Německa, prorazil v roce 1988 se soundtrackem k filmu Rain Man režiséra Barryho Levinsona a pak už to jelo.  Zde jen rychlý výčet těch nejzásadnějších filmových kompozic: Řidič slečny Daisy, Thelma a Louise, Lví král, Krvavý příliv, Skála, Tenká červená linie, Gladiátor, Madagaskar, Batman začíná, Šifra mistra Leonarda, Sherlock Holmes, Počátek a z poslední doby Interstellar, Muž z oceli a nebo Chappie. Za Lvího krále získal Zimmer Oscara za nejlepší hudbu.
Hans Zimmer je také známý tím, že na spoustě soundtracků spolupracuje se svým pomocným skladatelským týmem nazvaný Remote Control Production (původně Media Ventures).

Přestože o sobě Zimmer tvrdí, že jhe velký trémař, na jeho předchozích živých vystoupeních to nebylo znát. On a jeho dlouholetí spolupracovníci totiž vystupovali živě při světových premiérách filmů Počátek, čtvrtí Piráti z Karibiku nebo Temný rytíř. Všechny tři zmiňované soundtracky s největší pravděpodobností zazní i na květnové show v Praze.

Kdyby tu byl čirou náhodou nerozhodnutý fanoušek, tak tady je trailer na akci.

P.S.: Kdo o tomto víkendu nebyl na koncertu Pražského Filmového Orchestru v Praze, kde byla jeho druhá polovina věnována právě Zimmerovi, může ještě jednou a to 12. března 2016. Uslyší mimo jiné „kulervoucí“ suitu z Inception… Více zde.

Novinky o akci nalznete zde http://www.hanszimmerlive.com/

U tohoto článku není možné diskutovat.