Filmová hudba a ČSNO zahájí letošní 51. festival ve Varech

3. 5. 2016 Článek napsal: Honza Gažko

Po loňském jubilejním 50. festivalu, kdy na slavnostním zahájení sklidil velký ohlas koncert skupiny Lucie a to přímo před hotelem Thermal, si i letos organizátoři připravili kvalitní hudební akci. Ve spolupráci s hlavním partnerem ČEZ se v pátek 1. července 2016 v rámci oficiálního doprovodného programu uskuteční koncert filmové hudby. V podání Českého národního symfonického orchestru (ČSNO) zazní ty nejznámější suity z hollywoodských filmů.

ČSNO je ve filmové hudbě velice zkušeným tělesem a při nahrávání spolupracuje například s čerstvým držitelem Oscara Enniem Morriconem. V poslední době také doprovází další hollywoodskou legendu Hanse Zimmera na jeho „film music tour“ po Evropě a má za sebou také americkou „šňůru“ Disney FANTASIA – Live In Concert.

Bližší informace o programu koncertu, který bude pro všechny návštěvníky zdarma, zatím nejsou známé, ale věřte tomu, že o program (a dojmy přímo z centra) nepřijdete.

Známá ovšem je další oficiální akce, která bude součástí doprovodného programu 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. O týden později, v pátek 8. července na Mlýnské kolonádě pořádá partner festivalu RWE velký koncert známých melodií, tentokrát z českých filmů.

„Skladby ze snímků Kuky se vrací, Kolja nebo starších filmů, jakými jsou Přednosta stanice či Kristián, zahraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve spojení s rytmickou sekcí Moondance Orchestra. Dirigovat bude Martin Kumžák. Více než dvouhodinový program zakončí vystoupení Michala Pavlíčka, fenomenálního kytaristy a čerstvého člena Síně slávy Akademie populární hudby.“ Tak uvádí tisková zpráva RWE.

Letos se nám tedy s koncerty filmové hudby roztrhl pytel. A to je teprve květen…

Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary, RWE

U tohoto článku není možné diskutovat.