Film Music Prague se vrací a přiváží oscarové hvězdy

4. 5. 2014 Článek napsal: Honza Gažko

V září proběhne v hlavním městě třetí ročník hudebního festivalu Film Music Prague, který opět přivítá několik speciálních zahraničních filmových hvězd. Na Angelinu Jolie a Brada Pitta se sice i letos nedostane, ale i by si akci neměl nechat ujít žádný filmový nadšenec. Festival zahájí 24. září charitativní galakoncert, o den později proběhnou speciální filmové projekce a diskuze a nakonec stylizovaná party ve stylu TRON: Legacy s domácími a zahraničními DJs.

Hlavní hvězdou zahajovacího koncertu v Rudolfinu bude oscarový skladatel filmové hudby Elliot Goldenthal, který v těchto dnech oslavil své šedesáté narozeniny. Tento newyorský rodák přiveze do Prahy své nejslavnější melodie z filmu Titus nebo Vetřelec 3. Slavnou suitu z třetího Vetřelce by měl podle dostupných informací skladatel osobně oddirigovat.

Druhým, a pro mnohé známějším, oscarovým velikánem bude Jerry Goldsmith, kterému festival vzdá hold u příležitosti jeho nedožitých 85. narozenin. Goldsmith je stejně jako Elliot Goldenthal držitelem jedné sošky Oscara a na svém kontě má několik stovek filmových, televizních a seriálových soundtracků. Na koncertu uslyšíme například suity z filmů Star Trek: První kontakt, Vetřelec, Gremlins, Nejhorší obavy nebo velkolepý soundtrack z filmu Mumie. Třešničkou na dortu bude ona oscarová hudba z filmu Přichází Satan.
Koncert proběhne 24. září od 19. hodin pod vedením britského skladatele a dirigenta Nica Raineho a účinkovat budou Filharmonici města Prahy se sborem. Vstupenky jsou již v prodeji od 399 korun a jejich zakoupením přispějete na dobrou věc.

O den později v pražském kině Atlas budou probíhat panelové diskuze a projekce filmů s hudbou Jerryho Goldsmithe. Festival nabídne projekci kultovního scifi Total Recall, psychologického dramatu Základní instinkt, hororu Přichází Satan a také rodinného animovaného filmu Legenda o Mulan. Bližší informace o hostech na diskuzi organizátoři teprve oznámí.

Třetí a pro mnohé neméně zajímavou částí Film Music Prague 2014 bude trancová party ve stylu filmu TRON: Legacy k němuž udělali skvělý soundtrack francouzští Daft Punk. Afterparty s názvem End of Line se zúčastní domácí i zahraniční trance DJs jako Photographer (UA), ReOrder (SK), Boxi (CZ). Rozjednaný je také oblíbený nizozemský DJ Giuseppe Ottaviani, který již v ČR několikrát vystupoval (např. Transmission 2009). Akce se uskuteční na závěr třídenního maratonu 26. září 2014.

Sledujte aktuální informace na oficiálních stránkách FMP 2014.

Informace o předchozích ročnících zde.

A ještě nakonec, zde je kompletní oficiální záznam z koncertu Film Music Prague 2011.

U tohoto článku není možné diskutovat.