Film Hitchcock poodhalí zákulisí vzniku Psycha – včetně hudby

15. 10. 2012 Článek napsal: Honza Gažko

Právě dokončovaný film Hitchcock patří k velmi napjatě očekávaným premiérám začátku příštího roku. V hlavní roli postavy slavného režiséra Alfreda Hitchcocka se objeví k nepoznání namaskovaný Anthony Hopkins a v roli jeho ženy Helen Mirren. Životopisný snímek natočený podle knižní předlohy „Alfred Hitchcock and the Making of Psycho“ pojednává o vzniku jednoho z nejslavnějších filmů historie – Psycho.

A právě Psycho se stalo natolik kultovním filmem i díky svému nezapomenutelnému soundtracku, který má na svém kontě skladatel Bernard Herrmann. Postavu Bernarda Herrmanna si v Hitchcockovi zahrál herec Paul Shackman. Vzhledem k tomu, že si režisér Alfred Hitchcock svého dvorního skladatele velmi vážil (ale mnohdy s ním bojoval), můžeme očekávat, že se na plátně objeví legendární dialogy režiséra a skladatele. A to nejen o slavné sprchové scéně, kterou chtěl mít režisér původně bez hudebního podkresu. Hitchcock později přiznal, že jeho záměr vynechat hudbu byl „nevhodný“ – za to mu velmi děkujeme.

Podoba Bernarda Herrmanna se svým hereckým  protějškem Paulem Shackmanem je nepřehlédnutelná.

Originální soundtrack pro Hitchcocka složil Danny Elfman (Spider-Man). Volba Dannyho Elfmanna není nijak náhodná, vzpomeňme si na jeho úpravu aranžmá k přetočené verzi Psycha z roku 1998 režiséra Guse Van Santa.

Film Hitchcock je celovečerním hraným debutem Sachi Gervasiho a bude mít světovou premiéru 10. ledna 2013 a v Česku 7. února 2013.

U tohoto článku není možné diskutovat.