Fantastický James Newton Howard a kde ho najít na festivalu ve Varech?

23. 6. 2017 Článek napsal: Honza Gažko

52. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se nám nezadržitelně blíží a už tento pátek se můžete na jeho zahájení setkat s jedním z nejvýznamnějších současných hollywoodských skladatelů Jamesem Newton Howardem. V 17 hodin se americký skladatel zúčastní oficiálního zahájení festivalu a příjezdu osobností na červený koberec před Velký sál hotelu Thermal. Poté obdrží prestižní cenu Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Několik hodin poté se zúčastní pro změnu opět před Thermalem zahajovacího koncertu pro všechny návštěvníky festivalu. Zde zazní výběr známých filmových soundtracků a mimo jiné i suity z filmů, ke kterým Howard skládal hudbu. Třešničkou na dortu zahájení 52. KVIFF bude světová premiéra suity k loňskému hitu Fantastická zvířata a kde je najít. Je také možné, že uslyšíme fragmenty hudby pro jeho pokračování, k němuž Howard hudbu právě píše (premiéra filmu na podzim 2018). Koncert je volně přístupný a bude završený tradičním velkolepým ohňostrojem. Více info zde.

Pro nás, fanoušky, bude asi nejzajímavější a nejpřínosnější sobotní Master Class – KVIFF Talk – beseda – prostě setkání a nahlédnutí do dílny tohoto osminásobného nominantna na Oscara. V Kongresovém sále hotelu Thermal (1. patro), se James Newton Howard představí publiku se svou tvorbu a s pomocí ukázek z filmů a živé hry na klavír poodhalí tajemství komponování filmové hudby. Master Class moderuje americký filmový kritik a historik Leonard Maltin v doprovodu českého skladatele Jana P. Muchowa. Akce proběhne v sobotu 1. července od 16. hodin a účast je pro všechny akreditované nebo držitele festival pasů zdarma.

Skladatel se ovšem letos do Česka ještě vrátí. Na podzim (19. listopadu)  bude totiž v pražském Kongresovém centru vystupovat s Českým národním symfonickým orchestrem se svojí James Newton Howard Tour.

U tohoto článku není možné diskutovat.