Držitel Grammy a povolení skládat pro Bonda David Arnold zahraje v Praze

7. 3. 2016 Článek napsal: Honza Gažko

Hudební festival Film Music Prague odtajnil hlavní hvězdu nadcházejícího koncertu filmové hudby. Bude jím britský skladatel David Arnold, který je známý především díky hudbě k Hvězdné bráně (Stargate, 1994) režiséra Rolanda Emmericha a několika bondovkám. Ty první patří mezi špičku akčních soundtracků minulého desetiletí – Zítřek nikdy neumírá (Tommorow Never Dies, 1997), Jeden svět nestačí (The World is not Enough, 1999), Dnes neumírej (Die Another Day, 2002) a Casino Royale z roku 2006 a poslední Quantum of Solace (rok 2008).

Mezi bondovkami si držitel ceny Grammy David Arnold střihl neméně oblíbený soundtrack ke Dni nezávislosti (Independence Day, 1997) a Godzillu (1998) opět pod taktovkou režiséra Emmericha. Další, o trochu méně známé ale na druhou stranu zajímavější kompozice jsou soundtracky k filmu Dost (Enough, 2002), Čtyři bratři (Four Brothers, 2005) nebo pro oblíbený „nekorektní“ seriál Malá velká Británie (Little Britain).

„O účast Davida Arnolda jsme se snažili několik let. Jsem rád, že to konečně vyšlo,“ řekl za pořadatele Nikola Bojčev, ředitel festivalu Film Music Prague.

V posledních letech se Arnold věnuje soundtrackům pro celosvětově oblíbený seriál britské společnosti BBC Sherlock, na kterém pracuje s Michaelem Pricem.

„Není to dlouho, co David Arnold začal koncertovat. A těchto představení se neúčastní jen jako pasivní divák, ale neváhá se chopit kytary, sednout za klávesy nebo zazpívat,“ doplňuje Bojčev. Koncert doprovodí speciální scénické osvětlení, které je pro koncerty festivalu Film Music Prague typické. Cílem organizátorů je diváky více vtáhnout do dění na pódiu a o tom se mohli mnozí přesvědčit na zimním koncertu Star Wars.

Podrobnosti o chystaném koncertu „DAVID ARNOLD: Live in Concert“, který bude 5. června, najdete na webových stránkách www.filmmusicprague.com. Vstupenky do pražského Rudolfina jsou již v prodeji a to do všech kategorií.

Koncertem v červnu ovšem FMP nekončí. Na podzim se můžou těšit fanoušci Star Treku, kdy se připravuje koncert k 50ti-letému výročí tohoto kultovního vesmíru.

U tohoto článku není možné diskutovat.