Danny Elfman a Tim Burton navštíví Prahu a představí své filmy a hudbu

20. 1. 2014 Článek napsal: Honza Gažko

Po únorovém koncertu Ennia Morriconeho v pražské O2 aréně si český filmový fanoušek nestačí ani oddechnout a hned se na něj valí další akce. Do Prahy totiž dorazí slavné filmařské duo režisér Tim Burton a jeho dvorní skladatel Danny Elfman.

Tim Burton 28. března zahájí v Domě U Kamenného zvonu výstavu zahrnující jeho tvorbu nejen pro Hollywood. Režisér se zde představí jako sochař, malíř, fotograf a také jako skvělý surrealistický návrhář. Burton je totiž mimo jiné známý tím, že si dost silně zakládá na vizuálech svých filmů.

Skladatel Danny Elfman by ovšem měl přijít na scénu o několik dnů dříve. 25. března by se měl v pražském Obecním domě uskutečnit koncert hudby z filmů Tima Burtona, ke kterým skládat hudbu právě Danny Elfman. Na koncertu zahraje Český národní symfonický orchestr pod vedením Johna Mauceriho a uslyšíme na něm například: Batmana, Karlíka a továrnu na čokoládu, Velkou rybu nebo Střihorukého Edwarda. Těšit se můžeme také na Planetu opic, Ospalou díru, Mrtvou nevěstu Tima Burtona, Beetlejuice a Frankenweenie: Domácí mazlíček. Živou hudbu budou doprovázet projekce z režisérských skic, storyboardů a návrhů, které budou součástí zmiňované výstavy.

Mluvčí akce, Janis Sidovský se pro iDNES.cz vyjádřil takto: „Projekt byl poprvé uveden loni 7. října v britské Royal Albert Hall. Praha je po Londýnu, Los Angeles a Vancouveru čtvrtou metropolí, kde se dílo představí„.

Skladatel Danny Elfman je držitelem ceny Emmy, čtyř nominací na Oscara, tří nominací na Zlatý globus a dalších prestižních cen. V průběhu své třicetileté kariéry složil hudbu pro více než šedesát filmů a seriálů. Nejznámější je samozřejmě znělka pro Simpsonovi, dále pak Muži v černém, originální hudba pro muzikál Chicago (nikoliv písně),  Spider-Man nebo z poslední doby Království lesních strážců nebo Vlkodlak.

Vstupenky na koncert budou v prodeji od úterý 21. ledna 2014 a měly by se pohybovat v rozmezí 900 až 2500 (v prodeji by měly být zde), jak informuje iDNES.cz, který z touto zprávou dnes přišel. O detailech koncertu, setkání s fanoušky a dalších doprovodných akcích budeme informovat.

U tohoto článku není možné diskutovat.