Autoři hudby ze Shreka a Slepičího úletu budou koncertovat v Praze

30. 9. 2014 Článek napsal: Honza Gažko

Třetí ročník festivalu Film Music Prague sotva skončil a organizátoři nás začínají zásobovat informacemi o dalším ročníku. A aby to nebylo kdovíjaké tak rovnou informacemi o hlavních hvězdách. Po letošních filmově-hudebních stars Elliotu Goldenthalovi a Patricku Doyleovi nás opět navštíví minimálně dva přední hudebníci z Hollywoodu. Podle vyjádření oficiálního facebookového profilu budou hosty příštího ročníku John Powell a Harry Gregson-Williams.

Britští skladatelé John Powell a Harry Gregson-Williams (dále HGW) jsou oba známí svými soundtracky jak pro velké filmové blockbustery tak i pro dramata. Narychlo vybraný výčet filmů, ke kterým složili hudbu rozhodně stojí za poslech a určitě se s nimi setkáme na některém z koncertů.

John Powell: Jak vycvičit draka 1 a 2 (trojka je už v přípravě), Hancock, Bourneův mýtus, Bournovo ultimátum, X-Men: Poslední vzdor, Let číslo 93, Evoluce a hlavně Shrek, Mravenec Z a Slepičí úlet, filmy, na kterých spolupracovali oba.

Kompletní JP diskografie

Harry Gregson-Williams: Equalizer, Velká vánoční jízda, Letopisy Narnie (první dva), Království nebeské, Team America: Světovej policajt, Armageddon (spolupráce s Trevorem Rabinem) nebo Nepřítel státu.

Kompletní HGW diskografie

Oba pánové se honosí řadou nominací na prestižní filmové ceny. Powell nominace na Oscara, HGW nominace na Zlatý globus nebo Grammy a spousty dalších cen jsou držiteli.

Film Music Prague 2015 by měl proběhnout v termínu kolem 23. dubna 2015 v Praze a opět bude pomáhat dobré věci, jako v předchozích ročnících. Novinky o FMP naleznete na www.filmusicprague.com.

U tohoto článku není možné diskutovat.